Agenda | SecureTech Congress

Program poprzedniej edycji SecureTech Congress

Część wspólna VIII Big Data & AI Congress oraz II SecureTech Congress

9:00 – 9:30 Rejestracja

9:30 – 9:45 Otwarcie Kongresów

  • Dariusz Kacprzyk, Współprzewodniczący Rady Programowej SecureTech Congress, Prezes Zarządu, MCX Pro
  • Tomasz Motyl, Przewodniczący Rady Programowej Big Data & AI Congress

9:45 – 10:00 Wystąpienia Gościa Honorowego

  • Robert Kroplewski, Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego, Ministerstwo Cyfryzacji

10:00 – 10:30 Keynote speech

  • Justin Kolenbrander, Head of FBI Office in Poland, FBI

Blok I

10:30 – 11:45 Debata:

Big Data, AI i Security – trendy na rynku i efektywne wykorzystanie w biznesie

  • Wykorzystanie AI w cyberbezpieczeństwie – na jakim etapie rozwoju jesteśmy oraz jakie trendy panują w budowaniu inteligentnych zabezpieczeń?
    • Algorytm Machine Learning – w jaki sposób obniżyć poziom szumu/FP w SOC
    • Możliwości efektywnego wykorzystania Machine Learning oraz Sztucznej Inteligencji w kreowaniu nowoczesnych zautomatyzowanych systemów zabezpieczeń
  • Nowoczesna technologia kognitywna, jako pomoc w walce z cyberprzestępcami– efektywność SIEM III generacji i ochrona BIG DATA
  • Wymagający konsument pokolenia Z – jak spożytkować spersonalizowane dane o użytkowniku i jak go zabezpieczyć?

Moderator:

  • Mariusz Laurisz, Redaktor Naczelny, ITResseler Chief Editor & Publisher of IT Reseller

Prelegenci:

  • dr Mariusz Cholewa, Prezes Zarządu, BIK S.A.
  • Dariusz Kacprzyk, Współprzewodniczący Rady Programowej SecureTech Congress, Prezes Zarządu, MCX Pro
  • Robert Kroplewski, Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego, Ministerstwo Cyfryzacji
  • Tomasz Motyl, Przewodniczący Rady Programowej Big Data & AI Congress

11:45 – 12:25 Przerwa Networkingowa

SecureTech Congress

Blok II

12:25 – 13:00 Use Case: „Bycie ABI/IOD w czasach RODO – misja niemożliwa?”

  • Krzysztof Kryszyn, Enterprise Country Manager – Poland & Baltics, Symantec

13:00 – 14:30 Debata:

Współpraca sektora publicznego i prywatnego oraz warunki rozwoju

  • Wycieki danych, handel danymi oraz prawo do zapomnienia w kontekście RODO – aspekty technologiczne i prawne
  • Wyzwania i ryzyko przed wprowadzeniem regulacji w kontekście zamówień publicznych, przetargów i współpracy sektora publicznego z prywatnym – etap reorganizacji procesów
  • Krajowy system cyberbezpieczeństwa – nowe wymogi dla firm i kluczowych sektorów gospodarki w kontekście dyrektywy NIS
  • Praktyczne możliwości wykorzystania oraz koordynacja współpracy z CERT’ami – jak tworzyć zespoły reagowania?

Moderator:

  • Anna Kobylańska, Adwokat, Kancelaria Prawna Kobylańska & Lewoszewski

Video speech:

  • Wojciech Wiewiórowski, Zastępca Europejskiego Inspektora Ochrony Danych

Prelegenci:

  • Piotr Balcerzak, Dyrektor Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa, Związek Banków Polskich
  • Juliusz Brzostek, Dyrektor NC Cyber, NASK Państwowy Instytut Badawczy
  • Mirosław Maj, Prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń
  • Grzegorz Małecki, były Szef Agencji Wywiadu, Dyrektor Programu Cyberbezpieczeństwa, Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego
  • Tomasz Wandel, Country Manager Poland, Czech Republic , Slovakia, Symantec

Blok III

14:30 – 15:15 Debata:

Bezpieczeństwo informacji w organizacji – Insourcing/ Outsourcing/ Offshoring/ Co-sourcing

  • Jak zapełnić luki kompetencyjne – wewnętrzny dział bezpieczeństwa, czy wynajęcie firmy zewnętrznej?
  • Wybór właściwego dostawcy i zasady bezpiecznej współpracy – jak dzielić się informacją, żeby zabezpieczyć przedsiębiorstwo?
  • Ataki Cracker’ów – na kim spoczywa cyberodpowiedzialność?
  • Cyberpolisy oraz cybermożliwości – czy możemy ubezpieczyć się przed atakiem?
  • Zabezpieczenia danych w otwartych systemach rozproszonych, typu blockchain

Moderator:

  • Michał Możdżonek, Ekspert IT

Prelegenci:

  • dr Łukasz Kister, Niezależny ekspert bezpieczeństwa
  • Jolanta Malak, Regional Sales Director, Fortinet
  • Jakub Syta, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa, Exatel

15:15 – 16:15 Lunch

SecureTech Congress

9:00 – 9:30 Rejestracja

Blok IV

9:30 – 10:00 Wystąpienie wprowadzające: Cloud Computing w Polsce – czego o bezpieczeństwie i outsourcingu nauczyliśmy się pomagając polskim firmom migrować do chmury

  • Mirosław Burnejko, Co-Owner and CEO, Chmurowisko

10:00 – 10:35 Debata:

Cloud computing vs. outsoursing technologii informatycznych – ewolucja bezpieczeństwa w erze szybkiego IT

  • Ewolucje usług w chmurze – krytyczne czynniki bezpieczeństwa w Twojej podróży do chmury
  • Miedzy precyzją a elastycznością – jak reagować na incydent w chmurze?
  • Shared SOC / CERT – jak można poprawić bezpieczeństwo poprzez proaktywny threat hunting pomiędzy różnymi organizacjami/ klientami
  • Zmiana sposobu konsumpcji bezpieczeństwa informatycznego

Moderator:

  • Adam Danieluk, ISSA

Prelegenci:

  • Akhil Handa, Head – Public Cloud Sales, Palo Alto Networks
  • Mirosław Burnejko, Co-Owner and CEO, Chmurowisko
  • Paweł Jakubik, Dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze, Microsoft

10:35 – 10:45 Prezentacja : Bezpieczeństwo w chmurze publicznej – czyli o bezpiecznym budowaniu aplikacji na przykładzie chmury AWS

  • Tomasz Stachlewski, Senior Solutions Architect, Amazon Web Services

Blok V

10:45 – 11:00 Prezentacja: Innowacyjne podejście do ochrony automatyki przemysłowej

  • Piotr Ostrowski, Business Development Manager, Sektor Energetyczny, Atende S.A.

11:00 – 12:00 Debata:

Bezpieczeństwo IoT w przemysłowych systemach sterowania

  • Atak na sieci ICS – wstrzymane procesy przemysłowe i co dalej? Jak na takie zagrożenia reagują działy odpowiedzialne za bezpieczeństwo przemysłowych systemów sterowania?
  • Źródła cyberzagrożeń i realistyczna strategia wobec połączeń bezprzewodowych
  • Monitorowanie on-line zagrożeń oraz anomalii operacyjnych w sieciach przemysłowych
  • Świat IT I OT – czy da się pogodzić te dwa obszary? W jaki sposób zabezpieczyć się ICS/OT, uwzględniając jej specyfikę sieci ICS/OT.

Moderator:

  • Przemysław Frasunek, Dyrektor Działu Rozwiązań Multimedialnych i Działu Systemów Bezpieczeństwa, Atende Software

Prelegenci:

  • Robert Borys, CERT PSE, Departament Bezpieczeństwa, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
  • Bogusław Kowalski, Chief Information Security Officer (CISO) ENERGA Group, Head of CERT ENERGA
  • Igor Zbyryt, Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa w Przemyśle, ASTOR Sp. z o.o.

12:00 – 12:30 Przerwa Networkingowa

Blok VI

12:30 – 13:15 Debata:

Finansowanie i źródła wsparcia dla StartUp’ów technologicznych

  • Wsparcie StartUp’ów technologicznych pod względem regulacyjnym
  • Malware i phishing w bankowości – czy instytucje fintechowe są odpowiednio zabezpieczone?

Moderator:

  • dr Andrzej Kozłowski, Redaktor Prowadzący, CyberDefence24.pl

Prelegenci:

  • Marcin Bielówka, CEO, INNOventure
  • Grzegorz Kanka, Członek Zarządu, Cognitum.eu
  • Dr inż. Stanisław Dyrda, Ekspert ds. Wsparcia Strategicznego Rozwoju NCBR, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Blok VII

13:15 – 13:45 Wystąpienie: Najciekawsze włamania ostatnich miesięcy i ich szerzej nieznane konsekwencje

  • Adam Haertle, Redaktor Naczelny, ZaufanaTrzeciaStrona.pl

Blok VIII

13:45 – 14:05 Prezentacja wprowadzająca: „A Brief View on Cybersecurity”

  • Diogo Fernandes, Forensic Analyst and Incident Responder, PepsiCo

14:05 – 14:15 Case-study: Zautomatyzowany proces automatyki śledczej na bazie rzeczywistych zdarzeń w firmie branży energetycznej

  • Jakub Jagielak, Security Business Development Manager, Atende S.A.
  • Marcin Marciniak, Inżynier Systemowy, Versim; Redaktor, ITwiz

14:15 – 14:45 Debata:

Proces analizy powłamaniowej

  • Monitorowanie i wykrywanie ataków oraz zarządzanie incydentem za pomocą Security Operations Center – jak wykrywać backdoory i webshelle w aplikacjach webowych?
  • Identyfikacja wektora ataku użytego podczas incydentu – podjęte czynności zmniejszające ryzyko ponownego użycia
  • Jak skutecznie zautomatyzować proces analizy powłamaniowej
  • Jak prawidłowo przeprowadzić proces zabezpieczenia dowodów elektronicznych?

Moderator:

  • Adam Haertle, Redaktor Naczelny, ZaufanaTrzeciaStrona.pl

Prelegenci:

  • Diogo Fernandes, Forensic Analyst and Incident Responder, PepsiCo
  • Krzysztof Bińkowski, Dyrektor, ekspert informatyki śledczej IMMUSEC
  • Jacek Grymuza, ekspert ds. SOC,  Prezes (ISC)2 Poland Chapter, przedstawiciel firmy Wisenet

Blok IX

14:45 – 15:30 Debata:

HUMAN – Specjalista na rynku pracy oraz „czynnik ludzki” w bezpieczeństwie

  • Programy rekrutacyjne – gdzie znaleźć talenty IT
  • Zasoby kadrowe – dostępność, kompetencje, doświadczenie. Jak szkolić i jak pozyskiwać pracowników?
  • Ataki z wykorzystaniem elementów inżynierii społecznej – edukacja i uświadamianie użytkowników sieci na istniejące zagrożenia

Moderator:

  • Marcin Marciniak, Inżynier Systemowy, Versim; Redaktor, ITwiz

Prelegenci:

  • David Abady, President, IraNet
  • Rafał Gołębiowski, Security Officer, Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
  • dr Piotr Kotelnicki, Prezes Zarządu, CRM S.A.

15:30 – 16:30 Lunch

*( data aktualizacji 17.04.2018

Śledź nasze wydarzenie na bieżąco