Dlaczego warto wziąć udział? | SecureTech Congress

Dlaczego warto wziąć udział?

Dlaczego warto wziąć udział w SecureTech Congress?


Najważniejszy cross-sektorowy projekt traktujący o bezpieczeństwie
Kongres rozpocznie się przemówieniem Justina Kolenbrander, Head of FBI Office in Poland, FBI, a w kolejnych panelach uczestniczyć będą najlepsi specjalisći z branży.
Cyberzagrożenia to nie tylko problem IT, ale poważne ryzyko biznesowe. Prezesi z prawie wszystkich regionów świata zaliczają je do 5 najważniejszych zagrożeń dla swojej firmy.
65% zainfekowanych firm w wyniku cyberataku utraciło dostęp do znacznej ilości danych, a co 6 firma, która zapłaciła okup, nigdy nie odzyskała danych!
W ubiegłym roku w wyniku cyberataków straty finansowe poniosło 44 proc. polskich przedsiębiorstw, a 62 proc. odnotowało zakłócenia i przestoje w funkcjonowaniu.
W 2017 r. aż 65 proc. firm w Polsce wykryło incydenty związane z bezpieczeństwem.
Z raportu PWC wynika, że zaledwie 1 na 10 firm została uznana jako dojrzała w kwestii podejścia do cyberbezpieczeństwa.
Bezpieczeństwo danych – w Polsce zaledwie 3 proc. firm jest gotowych do wdrożenia RODO. Aż połowa badanych przedsiębiorstw swoją gotowość ocenia na poziomie poniżej 30 proc. Zaskakujące, że 20 proc. w ogóle nie zaczęło nawet przygotowań.
Bezpieczeństwo to warunek bezwzględny rozwoju ekosystemu IoT – jak przewiduje Gartner do 2020 r. ponad 25 proc. rozpoznanych ataków w przedsiębiorstwach dotyczyć będzie IoT.
Poprzez ataki phishingowe swoje dane straciło 12 mln osób, a ukryte pod maską zwykłego e-maila wirusy wciąż pozostają ulubionym narzędziem hakerów polujących na dane osobowe.
Raport Google ostrzega: bezpośrednie ataki phishingowe i podstępne key-loggery spowodowały wyciek ponad 3 mld danych personalnych.
Ewolucje usług w chmurze – z analizy firmy IDC wynika, że co druga (48%) firma z regionu centralnej i wschodniej Europy już korzysta z dostarczanego za pośrednictwem chmury obliczeniowej oprogramowania. Kolejne 31% planuje wdrożenie rozwiązań klasy SaaS w ciągu najpóźniej dwóch lat.
Rok 2017 był rokiem ewolucji oprogramowania ransomware
Do najbardziej znanych ataków należy cyberatak Wannacry, który miał miejsce w maju 2017 r. Zainfekowanych zostało ponad 300 tys. komputerów w 99 krajach. Przestępcy żądali zapłaty w 28 językach (w tym polskim) czego wynikiem jest 700000 ofiar Wannacry na całym świecie Według danych Europolu był to największy atak tego rodzaju w ostatnim czasie.

Sprawdź, co Członkowie Rady Programowej mówią o SecureTech Congress


SecureTech Congress, to jedyna w swoim rodzaju konferencja, która dostarczy wiedzę na temat:


  • cybezbezpieczeństwa,
  • RODO w kontekście technologicznym i prawnym,
  • cloud computing,
  • bezpieczeństwa IoT,
  • cyberataków, m.in. malware, phishing,
  • procesu analizy powłamaniowej.

Śledź nasze wydarzenie na bieżąco